Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Aktuálně

7.10.2010
 
Účastnili jsme se závodů v pasení v Libhošti. Dasty nastoupil IHT 1 , kde se v konkurenci 7 závodníků umístil na skvělém 3 místě, což jsme ani vzhledem k jeho výkonu nečekali a výsledkem jsem byli mile překvapení. Tabík nastoupil do IHT 1 v tradičním stylu, ale boužel souhrou spousty špatných náhod Tabík závod nedokončil, ale zato nás zase hodně překvapil jak se zachoval, když se proti němu postavil v košáru beran, kterému neuhnul ani o krok. Teď už aspoň víme, že má pasení opravdu v krvi.
 
foto bude později
 
 
25.10.2010
 
Miminka už krásně běhají po kleci a po pokoji, čůrají do záchoda, pijí z napáječky a Beruška je skvělá maminka. Vypadá to, že to jsou 4 holky. Jedna je aprikot s bílými znaky a částečnou holandskou kresbou, druhá je japanovitá s bílými znaky a částečnou holandskou kresbou, poslední dvě jsou japanoviité barvy. Jsou nádherné.
 
                                                                                                                                 1                                              3
 
  
 
                                     2                                                 4                                                                            
  
 
                                                                  Prťátka pohromadě
 
 
19.10.2010
 
Mimča mají 14 dní a začínají se vybarvovat. Tímto bych chtěla poděkovat paní Sedláčkové (chovatelce Snížka ) za její ochotu a rady, které nám poskytla.
 
 
5.10.2010
 
Zcela nečekaně se Berušce narodily 4 nádherná miminka. Absolutně jsme netušili že je těhotná a tak to bylo obrovské překvapení. Doufáme, že to teď všechno dobře dopadne.  Foto ve fotoalbech.
 
 
17.9.2010
 
Byli jsme v Olomouci pro štěně plemene Coton de Tulear jménem Bodi, které si pořídila kolegyně a kamarádka Jana.  Foto ve fotoalbech.
 
16.9.2010
 
S  Mossíkem jsme byli na operaci s jazykem, kde se mu udělal absces. Operace proběhla dobře, jen když jsme donesli spícího Mossíka domů, klukům nešlo do hlavy jak to že se ten malý raplík nehýbe, když jinak je ho plný barák. Drželi u něho stráž dokud se neprobudil.  Foto ZDE
 
11.9.2010.
 
Byli jsme na závodech v pasení v Libhošti, kde Dasty startoval v soutěži IHT 1 a obsadil krásné 2 místo. Pavel s Jessim obsadili 1. místo. Ze sedmi závodníků jsme byli jen 2, kteří diokončili závod.
 
Foto  my ZDE   foto Pavel ZDE
 
21.8.2010-22.8.2010
 
Zúčastnili jsme se zkoušek a závodů v pasení v Budišově nad Budišovkou - farma paní Kynclové. Tabík splnil zkoušku HWT TS s výsledkem 93 bodů ( ze 100 ) - výborně., ale z důvodu nenaplnění počtu závodníků do IHT TS 1 nemohl pokračovat do vyšších zkoušek. Závodníků musí být minimálně tři a my jsme byl sami, takže to budeme muset splnit někde jinde, ale to je problém, protože z jinými plemeny moc lidí nepase. Výsledek Tabíka byl společně s polskou účastníci, která měla stejný počet bodů jako Tabík nejlepší ze všech zůčastněných.
Dasty splnil zkoušku HWT CS s výsledkem 70 bodů ( ze 100 ) - dobře. Postoupil dále do závodů  IHT CS 1 , kde získal 86 bodů ( ze 100 ) - výborně , tedy tímto splnil zároveň i zkoušky a celkově se umístil na krásném druhém místě. Na to že to byl jeho vůbec první závod je to super výsledek.
Oba kluci byli moc šikovní a jsme na ně moc a moc hrdí. Pochválit musíme i mossíka, který byl celý den moc hodný, protože jej celý prospal.
 
20.8.2010
 
Byla u nás na návštěvě Krista s Honzou a Pavlem a udělali pár krásných fotek malého Mosíka.
 
Foto ZDE
 
18.8.2010
 
Berušce se bohužel narodilo mrtvé miminko. Zřejmě se udusilo při porodu.
 
7.8.2010 -14.8.2010
 
Společně s Pavlem a Kristou s Honzou a jejich čtyřma borderkama jsme byli na dovolené v  Sekerkových Loučkách u Ivana Linharta. Zažili jsem spoustu dobrodružství, pořádali jsme výlety po okolí, do skal, hradů, muzea panenek, IQ parku v Liberci, taky jsem chodili na houby, díky počtu pěti borderek a jedné přerostlé šeltky jsme všude kam jsme přišli byli hotová pouťová atrakce. Hlavně jsme se ale chtěli zdokonalit v pasení pod dohledem Ivana Linharta, který imo jiné vlastní CHS pracovních Border Collii  Gulden Land , se kterými se věnuje pasení. Ivan nám taky ukázal štěňátka z vrhu "M" a tak  jsme si díky Pavlovi a Kristě odvezli z dovolené jeden suvenýr a naši ovčáckou naději Mosse Gulden Landa. Byla to skvělá dovolená na kterou určitě nezapomenem.
 
naše foto ve fotoalbu
foto od Pavla ZDE
foto od Kristy ZDE
 
4.8.2010
 
Beruška je zřejmě těhotná - čekáme na nový přírustek do rodiny - Tedíků s VP.
 
2.8.2010
 
Do sekce Video byly přidány dvě videa. dogdancing s kočkou - naší Sesi a video pasení králíků Dastym.
 
17.7.2010 -24.7.2010
 
 Hlídali jsme 6 -ti měsíční štěňátko fenečku  Německého ovčáka Rozinku. Nanečisto jsme si vyzkoušeli jaké to je mít 3 psi. Rozinka byla strašně miloučká , hodňoučká a všichni jsme s ní byli nadšeni. Kluci se s ní hned skamarádili a pořádně vyblbli, což trvalo celý týden. Když v sobotu odjela domů, tak celý den už jen odpočívali. Je ale vidět, že chybí hlavně Tabíkovi a našim holkám, které její odjezd  obrečely.
 
FOTO VE FOTOALBU
 

25.6.2010

 Stále trénujeme u Pavla a připravujeme se na srpnové zkoušky v Budišově. Kluci uděli obrovské pokroky , takže doufáme , že to zvládnou.

FOTO ZDE

 

18.6.2010

 

Tentokrát jsme vyrazili na výstavu do Zlína, žádné naděje jsme si ovšem nedávali, protože bylo přihlášeno celkem 72 psů. Vystavovali jsem se ve skupině FCI 1 a Dasty se umístil na 1. místě. A opět v soutěži mladých vystavovatelů "Dítě a pes" nezklamalo naše želízko v ohni naše Sárinka s Tabíkem, kteří se opět v obrovské konkurenci všech dětí umístili na 1. místě, podle rozhodčí bezkonkurenčně.

FOTO ZDE

 a ve FOTOALBECH

 

12.6.2010

Vyrazili jsme na výstavu do Vítkova , kde jsme se opět setkali s Tabíkovou sestřičkou Jenis a společně jsme se vystavovali v kruhu Border Colii a Sheltii. Nakonec jsme si odnesli velké  rodinné vítězství , kdy Jenis se umístila na 3. místě, Dasty na 2. místě a Tabík na 1. místě ve skupině. ( ve skupině bylo 8 Border Collii a 3 Sheltie ) . Tabík nakonec ještě soutěžil o titul "nejkrásnější pes výstavy bez PP" a vyhrál titul i 1. místo. Dasty jetě vybojoval dvě druhá místa v doplňkových soutěžích .

FOTO  ZDE

         ZDE

          ZDE

a ve FOTOALBECH

11.6.2010

 

Opět další účast na dnu města Frenštát p.R, kde jsme předvedli poslušnost, agility a tanec.

 

4.6.2010

 

Účastnili jsme se na náměstí ve Frenštátě pod Radhoštěm Dne dětí, kde jsme s Arcou předvedli poslušnost a trochu  agility.

 

22.5.2010

 

Zkoušky v Libhošti byly zrušeny, takže se připravujem na další srpnový termín a tak jsme jeli trénovat do Budišova k p. Kynclové .

Kluci si poprvé zapásli na velikém stádě ovcí ( asi 100 ks ) , Dasty nejdříve sice nevěděl co s tolika ovcema má dělat, ale nakonec pochopil co je jeho úkolem a zjístili jsme taky, že rozhýbat a ovládat tak velké stádo je dost těžké. Zato Tabík, ten nás překvapil svým stylem pasení, jakoby na takovém stádě pracoval každý den. Prostě okamžitě věděl, co má dělat a dělal to skvěle. Z tréningem jsme byli spokojení .

 

FOTO ZDE.

          ZDE.

          ZDE + video.

 

 

15.5.2010

 

Byli jsme pozvaní na akci Valašského souboru Javořina na Dolní Bečvě abychom předvedli návštěvníkům akce pasení ovcí.  Byli jsem tam s oběma klukama a Pavel taky s Bastym , Jessim a čtyřmi ovečkami.

 

 
 
26.3.2010
 
Na cvičák do Arcy přijel pan Růžička z Prahy z časopisu "Pes přítel člověka" a fotil nás jak cvičíme v naši psí škole, protože se chystá o psí škole psát článek do časopisu.
 
13.3.2010
 
Zkoušky ZVOP a HWT v Libhošti
 
Byli jsme se podívat na zkoušky v Libhošti, vidět se zase po půl roce s Gavendovýma a podpořit Pavla, který skládal zkoušky HWT s Bastym a  Jessim - novou borderkou z Holandska, se kterým skládal ZVOP a taky Kristu, která s Liou skládala taky ZVOP. Všichni udělali, jen my si počkáme na květnový termín. Všem gratulujem.
 
5.3.2010
První letošní pasení u Pavla v Trojanovicích.
 
Skoro po půl roce zimy jsme se zase dostali k pasení u Pavla. Měli jsme strach, že oba kluci fůru věcí zapomenou, ale nezradili nás a vypadá to, že ještě přes zimu zmoudřeli. Ovšem s paničkou to bylo horší. pletla tabíkovi stranové povely, ale tabík je šikula, nezapomněl a sám šel správně tam, kam měl.  Takže pořád pilně trénujem, aby jsme letos zvládli zkoušky HWT.
 
28.1.2010
 
Besídka pro 4. třídu Základní školy Tyršova.
Třídní učitelka naši Nelinky nás poprosila, zda bychom neudělali besídku o psech, vzhledem k tomu, že se o nich momentálně učí. Měla to být nejvýše hodinová besídka s předvedením co naši psi umí. Z jedné hodiny byly nakonec hodiny dvě a ne jen pro jednu třídu, ale přidala se i další 4. třída. Byla to první akce, kterou jsem nejenom předváděla, ale i komnetovala a konečně jsem měla možnost seznámit  další lidi s pasením a vším co se děje kolem něj. Kluci se chovali vzorně a předvedli opravdu všechno co umí a to jak tanec, tak i agility, ukázku canisterapie a vzorně se postavili i do výstavních postojů. Besídka si myslím líbila a co mě překvapilo, hodně dětí zaujalo i pasení a podle Nelinky by mohla být taková besídka každý den. Fotky nemám, protože jsem nestíhala fotit.
 
31.12.2009
 
Tabíka máme doma přesně 1 rok .
 
24.12.2009
 
Štědrý den.
 
 
 

14.12.2009

 

Dasty onemocněl - zánět močového měchýře a prostaty. Dva dny na to onemocněl Tabík se zápalem plic a den na to Dasťa pro změnu se zánětem průdušek. Takže máme nařízený klidový režim , pro oba je to úplné utrpení a s pasením máme útrum ještě několik týdnů v novém roce . Udržet v klidu potřeštěnou borderu a ještě potřeštěnější šeltku  je opravdu nadlidský výkon.

 

11.12.2009

 

Bývalá Tabíková pánička(paní od které máme Tabíka)nás požádala jestli by jsme nezorganizovali Vánoční besídku se psy v  dětském centru v Hranicích pro postižené děti, kde pracuje jako učitelka.  Na pomoc jsme si vzali několik páničků a psů z Arcy a tímto bychom jim všem chtěli poděkovat a zvlášť Lence, která nám se vším moc pomohla. Dětem se besídka moc líbila, i když zrovna naši psi nebyli zrovna ve své kůži ( Dasty si pro změnu našel jako oběť místo fenky psa,  do kterého se zrovna tam zamiloval, takže s ním nebyla žádná řeč ) . Odpoledne jsem šli ještě pást k Pavlovi, kde jsme vzali právě Dastyho nového kamaráda borderáčka Kima, kterému se ovečky moc zalíbily , tak doufáme, že jsem získali nového ovčáckého kámoše.

 

19.11.2009

 

Tabík slaví první narozeniny

 

přejeme i Tobě všechno nejlepší, hodně dobrot a poslušných oveček.

 

29.10.2009

Dasty má druhé narozeniny

 

přejeme Ti všechno nejlepší a hodně úspěchů v pasení oveček.

 

10-11.10.2009

MČR v pasení v Koclířově.

 

Byli jsme se podívat na MČR v pasení tentokráte jen jako diváci pořádanou Klubem pracovních ovčáckých  psů a potkali jsme se tam s Lukášem Vaňourkem a Dádou. Zase to byla pro nás pěkná podívaná a výzva k tomu, kam by jsme to chtěli s našimi psi dotáhnout.

 

7.10.2009
Den zvířat pro DDM Astra

 

Nela a pánička s oběma psy byly předvádět v DDM Astra tanec se psem a agility celkem asi pro 400 dětí.

Akce se hodně vydařila, Dasty tentokráte šlapal jako hodinky ( asi necítil žádnou fenečku ) .

 

19-20.9.2009

 Mistrovství ČR v pasení Libhošti

 

Zúčastnili jsme se s Dastym  v Libhošti mistrovství ČR v pasení, hlavně jsme si chtěli vyzkoušet jak bude Dasty reagovat při opravdové soutěži . Přihlásili jsme se do HWT, ale protože jsme nikdy na takových ani podobných závodech nebyli a navíc jsme nastoupili hned jako úplně první závodníci, tak jsme oba udělali několik zásadních chyb a výsledkem byla diskvalifikace , nebo spíše ukončení závodu za nedokončený outran. Jinak jsme celé závody pomáhali s organizací, pánička měřila závodníkům časy a pániček se staral o vychystávání ovcí . Byla to skvělá akce na které jsme se všichni hodně přiučili.

 

12.9.2009
výstava Frýdlant n/O

 

Výstava v porovnání s předešlým ročníkem hodně slabá, ale Sárinka opět nezklamala a v silné konkurenci dětí obsadila opět v soutěži dítě a pes s Tabíkem skvělé 1.místo. Nelinka ani pánička s Dastym sice nezabodovaly, ale přesto si Nelinka odnesla, pro ní možná lepší ocenění, v doplňkové  soutěži, když byl její obrázek vybrán mezi nejlepší a jako hlavní cenu si odnesla dort ve tvaru psa.

 

 
29.8.2009
 
Budišov nad Budišovkou - zkoušky ZVOP
 
Pavel s Bastym nám dal tip na zkoušky ZVOP ( zkouška vloh ovčáckého psa ) v Budišově nad Budišovkou a tak jsme se rozhodli se s Dastym zúčastnit . Moc nadějí jsme si nedávali, protože, když dlouho nepase, tak pak u košáru radostí štěká a to na zkouškách nesmí. Zkoušky se konaly v sobotu a my se ve čtvrtek večer na poslední chvíli rozhodli zkusit zkoušky udělat i s Tabíkem.
Po příjezdu, prohlídce a prezentaci šel Dasty jako druhý na řadu. Jako kdyby tušil, že je na zkouškách, ani neštěknul a pásl jako o život, takže prospěl a zkoušku zvládnul. Pak šel na řadu Tabík, se kterým jsem šli v domnění, že si jen zaběhne okolo košáru, zaštěká na ovečky ( to mají Šeltie v popisu práce při pasení ) a bude hotovo. Tabík ale nádherně obíhal košár a štěkal jak o život, ale paní rozhodčí ( Šárka Gavendová ) chtěla vidět Tabíka i při práci uvnitř košáru s ovečkama. To jsme čekali, že sotva se otevře košár a Tabíka tam zavřem, bude se chtít s ocasem mezi nohama dostat ven. jaké bylo ale překvapení, když se ne jenom neleknul, ale poradil si i s ovečkou, která vystartovala proti němu a dokázal ovečky vytlačit i od ohrady košáru. Jako správný ovčácký pes přišel na odvolání od košáru až na třetí povel. Takže Tabík nám taky složil zkoušky vloh, v devíti měsících , je to prostě veliký šikula. Proto jsme se rozhodli, že na treningy pasení budem brát taky Tabíka. Je zvláštní sledovat, jak se z té malé křehotinky u ovcí změní na hrdého a sebevědomého psa , který se nelekne ani vzpurnější ovce.
 
22.8.2009
 
Výstava psů bez PP - Hranice
 
V Hranicích jsme se opět setkali se sestřičkou Jennis a její páničkou. S téhle výstavy jsme si odnesli hned tři ocenění. Dasty získal třetí místo mezi Border Colliemi, Taboo 1. místo mezi Sheltiemi a Sárinka opět zabodovala v soutěži dítě a pes, kde obsadila úžasné 1 místo a vyhráli s Tabíkem spoustu cen.
 
13.7.2009-18.7.2009
 
Dovolená na Šumavě s intenzívním tréningem pasení u Lukáše Vaňourka
 
Na letošní dovolené jsme se rozhodli spojit příjemné s užitečným a vyzkoušet si pasení u Lukáše Vaňourka ve Velkém Boru u Horažďovic. Hned první den po ubytování na zámku - Tvrz Chroust v Jindřichovicích jsme se ho vydali hledat. Chtěli jsme hlavně poradit, jak udržet Dastyho dále od stáda a byli jsme zvědaví jak nás Lukáš příjme. Byli jsme hodně překvapeni že Lukáš i jeho přítelkyně Dáda jsou sympaťáci, které vůbec nezajímá jestli má pes papíry, ale hlavně to, jestli a jak pes pase. Hned večer jsme šli na první lekci. Celý týden jsme pak chodili pást každé ráno a každý večer. Lukáš se s náma podělil o své rady a zkušenosti, poradil jak máme s dastym dále pracovat a myslíme si že týden tam nám hodně prospěl, i když ze začátku to vypadalo, že si s Dastym nebude vědět rady ani on. Tak tvrdého psa prý ještě neviděl. Díky Lukášovi už víme, že Dasty má hodně silnou osobnost a jeho výcvik bude ještě hodně těžký, zvlášť když je to náš první pes. Řekl nám taky, že to, jaký je, není ničí vina, není to nezvládnutým výcvikem ani pubertou, ale prostě to má takhle v hlavě a je třeba ho správně směrovat. Pokud se nám to ale povede, tak to bude skvělý ovčácký pes, i když jeho výcvik bude trvat déle. Když už jsme tam byli  i s Tabíkem, tak jsme ho vyzkoušeli jak bude na ovečky reagovat. Tabík nás hodně překvapil, že měl o ovečky zájem, pásl je na košáru, což je dnes už údajně velká rarita, protože u nás už šeltky téměř žádné nepasou - až na pár výjimek.
Celý týden s námi pásla taky Dastíkova sestra Anny se svoji páničkou Janou. Je vidět, že sourozenci mají pasení v krvi a Anny pasení opravdu jde a že se má u své nové páničky moc dobře.
Dovolená se moc vyvedla, komu se poštěstí bydlet na zámku a pást ovečky.
 
Fotky ve fotoalbech.
 

22.6.2009
 
Dovezli jsme si 2. Teddíka - Snížka
 
Pořídili jsme si druhého zákrslého králička plemene Teddy - Snížka. Je to šíleně umazlený tedík , který šíleně rád dává pusinky a líže uši.
 
21.6.2009
 
Výstava psů bez PP - Zlín
 
Na výstavě ve Zlíně jsme slavili úspěch a to hned dvakrát. Pániček se s Dastym umístil na druhém místě mezi plemeny skupiny FCI 1 a naše malá Sárinka v soutěži "Dítě a pes", kde malé děti stejně jako dospělí předvádí svého psa,  vyhrála s Tabíkem 1 . místo . Při rozhovoru s porotou se chovala jako zkušený mladý vystavovatel.
Taky jsme se tam seznámili s novou borderkou Maggi, která se oběma klukům moc líbila.
 
foto ve fotoalbech.
 
14.6.2009
 
Dovezli jsme si Teddíka - Berušku
 
Pořídili jsme si prvního zákrslého králička plemene Teddy, je to čistokrevná samička s velmi dobrým rodokmenem. Má čtyři měsíce, takže si pomalu na nás zvyká, ale naštěstí je to veliký mazel, který už si o mazlení umí i sám říct.
 
13.6.2009
 
Výstava psů bez PP a voříšků ve Vítkově
 
Na výstavě ve Vítkově jsem se poprvé setkali s Tabíkovou sestrou Jennis, která výhrála 1. místo. Moc to sestřičce přejem a gratulujeme. Je to moc šikovná šeltka a je vidět , že se má se svou páničkou dobře. my jsem tentokrát nevyhráli nic, ale díky sestřičce to alespoň zůstalo v rodině.
 
foto ve fotoalbech
 
12.6.2009
 
Den Města Frenštát pod Radhoštěm  - předváděčka
 
Nelinka poprvé předváděla s Tabíkem tanec se psem na Frenštátckém náměstí za psí školu Arca. Byli moc šikovní.
 

16.5.2009

 

 Oko už má Dasty v pořádku.

 

Oko už je úplně v pořádku, zmizela šedá skvrna i dírka.

 

13.5.2009

 

Tabík má 25 týdnů tj. půl roku a týden

 

Tabík má sice teprve půl roku, ale trochu nám přerostl - v kohoutku má 44 cm a váží 11 kg, takže na pasení si ho jedni spletli s borderkou a druzí s kolii. Nám to ale vůbec nevadí, je to prostě naše křehulka.

 

8.5.2009

 

Intenzivní trénink agility ve Frýdlantě n.O.

 

Kris zorganizovala intenzivku ve Frýdlantě, kam nás s Dastym a Tabíkem taky pozvala. Mimo jiných jsem se tam potkali taky s Lenkou ze Zubří. Bylo to fajn, ale jen nás to utvrdilo v tom, že Dastyho v současné době zajímají úplně jiné věci než v začátcích, protože tam viděl jen fenku , která se buď hárala, nebo začínala hárat a nic víc ho nezajímalo. Zajímavé ovšem je, že to samé se nám stalo u ovcí, kde byla taky hárající fenka, ale tam fenka nefenka, zajímaly ho jen ovečky a na pasení to nemělo žádný vliv. Je to prostě ovčácký  magor.

 

29.4.2009

 

Libhošť - ovce

 

První lekce po zavedení změny v termínu, kde jsme se sešli jen čtyři ovčáci, takže na pasení bylo dost času a bylo to super.

 

26.4.2009

 

Libhošť - ovce

 

Po dlouhé době jsme zase navštívili v Libhošti ovečky, Dasty byl už pořádně natěšený ale co se před tím naučil tak nezapomněl, akorát byl hoooodně natěšený.  Ve volnu od posledního pasení jsem se ho snažili učit trochu zpomalovat, což se nám bez oveček docela dařilo,  u oveček zase zrychlil, ale po chvílí pasení se zase dal do pořádku. Sebou jsem vzali taky Tabíka, aby se podíval a zkusil si trochu pást. Je to samozřejmě jiné  než u borderky, ale nějaké vlohy se v něm projevily. Štěkání mu rozhodně nedělá problémy.

Taky došlo ke změnám v kurzech pasení, Gavendovi zavedli nové dny pro pasení ( zpravidla každou středu odpoledně), ale už jen pro ty co mají o pasení vážný zájem a ne pro ty, co si to chtějí jen zkusit třeba jednou za rok, aby se ti co pasení pravidelně navštěvují dostali zase o nějaký kus dopředu a nezůstali stále jen u zkoušení. Bude se probírat i více teorie, nějaké video apod., aby nezůstalo jen u praxe. 

 

 

18.4.2009

 

Výstava psů bez PP v Ostravě - Šenov.

 

Zas po dlouhé době jsme se zúčastnili  jedné z výstav, tentokrát v Ostravě v Šenově,  s Dastym, Tabíkem a taky s námi jela Kristína s Terry a Lijou, ale soutěžila jen Terry.  První s nás soutěžila Nelinka s Tabíkem v kategorii mini plemeno, odkud si odnesli  2. místo. Pak jsme soutěžili s Dastym a Terry v kategorii maxi plemeno, odkud si Terry odnesla 1.  místo.  Pak následovaly soutěže, kde jsem taky byli úspěšní, jako soutěž dítě a pes, kde byla Sárinka s Tabíkem  také druhá, soutěž podoba pána a psa, kde byla Dasty na 1. místě ( s páničkou ) a Terry s Kris na 2.místě. V soutěži nazvané nejhezčí pár výstavy, kde byl Dasty s Terry na 3. místě. Největší úspěch jsme měli v soutěži psí kousek, kde soutěžila Nelinka s Tabíkem, předváděli něco s poslušnosti a tance se psem a tak 5 - ti měsíční štěňátko vyhrálo v konkurenci 14- ti dalších starších a zkušenějších psů 4. místo. Terry s Kris obsadila 2. místo.  Domů jsem se teda dovezli spousty pohárů, medailí a diplomů.

 foto

 22.3.2009

 Dasty má úraz.

 Dastymu se stal úraz , na cvičáku si skoro vypíchnul oko, okamžitě jsme volali veterináři, který nás ujistil, že kdybychom ho hned nepřivedli, tak by o něho přišel. Oko mu umrtvil a zjistil, že má natrhlou rohovku, tak jsme nasadili antibiotika a potom budeme dávat vitamíny přímo do oka.  Je mu vidět na oku malá dírka. Doufáme že neoslepne a máme omezené tréninky.

26.2.2009

 

Canisterapie v DDM Astra ve Frenštátě p.R s oběma klukama.

 

Šli jsme na dvě hodinky posedět s maminkami a dětmi v DDM Astra a popovídat si o vztahu dětí k psům a psům k dětem. Akce se zúčastnil i Tabík, který měl asi největší úspěch.

 

 
 

15.2.2009

 Pánička po dlouhé době s Dastym na cvičáku.

 Po dlouhé době šla pánička s Dastym sama na cvičák vyzkoušet, jestli už jí bude pubertální Dasťa poslouchat a světe div se, poslouchal., takže na cvičák zase bude chodit pánička jako dřív. Tabčovi a Nelince  se samozřejmě na cvičáku taky moc dařilo, jsou to šikuly.  Příště už budou zkoušet tunel na povel.

 foto

14.2.2009

 Účast na canisterapii v DD Čeladná.

 S Dastym jsme se měli zúčastnit canisterapie v dětském domově na Čeladné a protože tam jsou děti od 3 let, byli jsme požádání, abychom vzali i Tabíka. Pro Nelinku a Bambulu to byla první akce.  po příjezdu jsme se rozdělili na dvě skupiny a my s Dastym jsme zůstali ve skupině se štěňátky v tělocvičně pro případ nějaké nehody ( loužičky ). Po představení psů a malé přednášce následovala volná zábava v rámci které se děti seznamovaly se psy, půjčovaly si je, chodily je venčit a hrály si s nimi. Dasty byl s dětí nadšený a děti s něho, protože na jejich povely ukazoval všechny blbinky co se naučil ( styď se, pac, druhá, couvej a tak dále a tak dále ). Přitom sem pěkně s tabčou přejedli piškotů, které jim děti dávaly a nebylo jich málo, dálo by se říct, že je jedli po hrstech. Museli si asi připadat jako v psím ráji.  Ovšem po třech hodinách blbnutí s dětmi už byli tak unaveni, že Tabík nám usnul, sotva jsme zavřeli dveře auta. Odpoledne se ale vydařilo, moc nás to bavilo a příště určitě zase pojedeme.  Všechny děti i psi byli prostě úžasní. 

 foto

8.2.2009

 

Další lekce pasení v Libhošti.

 Na další lekci pasení se Dasty zase vyřádil, viditelně dělá každou lekcí pokroky a protože Gavendovi pořádají v záři 2009 mistrovství republiky v pasení, tak jsme byli pozvání a určitě se na tuto akci přijedeme podívat a něčemu novému se přiučit. Jinak se na lekcích rýsuje docela dobrá parta lidí a  tak pasení baví nejen psy, ale i ovčáky.

 

6.2.2009
 
Přišly nám výsledky testů vyšetření na CEA u Dastyho.
 
Přišly nám výsledky testů vyšetření na CEA u Dastyho, s výsledkem CEA-B-carrier. Nám to ale nevadí, protože se nic nemění na tom, že je to skvělý , bystrý a úžasný pes. Jak jsme zjistili, tak i spoosta papírových border má testy se stejným výsledkem.

 1.2.2009

S Nelinkou byli přiděleni do skupiny štěňat a moc jim to šlo. Na poslušnost je Tabča moooooc šikovný a taky si vyzkoušel agility, hlavně tunel, který se mu během několika minut podařilo proběhnout samotnému, je to veliký šikula bambula. Dasťovi to na cvičáku taky docela šlo, cvičil poslušnost a odvolávání od Angii.

 foto

25.1.2009

 Poprvé v roce 2009 na lekci pasení v Libhošti.

 Na to, že byla od posledního pasení docela velká pauza tak pasení Dastymu docela šlo. Stále však platí krotit jeho temperament. Sebou jsme vzali taky další bordery ze cvičáku a taky Kris s Terry a Liou.

foto

 
31.12.2008

Přivezli jsme si domů Tabíka.

  Zatím je to malé roztomilé štěňátko, které si zvyká na nový domov. Nelinka se zatím snaží a z Dastyho je ta nejlepší psí chůva na světě.

27.12.2008

Velká rodinná túra z Kunčic pod Ondřejníkem do Frenštátu p.R

V pátek rozhodla rodinná rada, že se v sobotu půjde na rodinnou túru vlakem do Kunčic p.O k babičce a zpět pěšky do Frenštátu p.R. V sobotu v poledne jsme se sešli na nádraží ve  složení 8 dospělých , 4 dětí a dvou psů, prostě skvělá partia. z Kunčic p.O jsme vyšli okolo 15.00 hod. na cestu dlouhou přibližně 9 km a do Frenštátu p.R jsme došlo okolo 19.00 hod. večer. nebýt častých zastávek potřebných k zahřátí prokřehlých těl, ( bufetů ),  určitě by jsme to zvládli mnohem dřív.  ( ale za tu slivovici to stálo ) . Jen Dasty se zřejmě moc nebavil, protože celá trasa vedla po hlavní cestě, tak musel jít na vodítku, což přímo nesnáší a asi to považoval za nějaký trest.
  foto

24.12.2008

Štědrý den
.
 
Od Ježíška pod stromeček dostala naše dcera Nela dalšího člena rodiny - štěňátko Scheltie - Tabíka,  protože to bylo její největší přání pod stromeček tak bylo vyslyšeno. Protože borderka se Ježíškovi nezdála jako vhodný pes k výcviku pro 9 - ti leté dítě, zamluvil jí štěňátko Scheltie v barvě trikolor se jménem Taboo. Protože na Štědrý den měl náš Taboo teprve 5 týdnů, Ježíšek ho nechal ještě u maminky a my si ho pojedem už bez Ježíška vyzvednout 5.1.2009, což se Nelince zdá jako nekonečně dlouhá doba. 

14.12.2008

První návštěva Psí školy Arca.

Poprvé jsme se s Dastym podívali do nové psí školy, kde mimochodem chodí taky Angie a výcvik i přístup tam se nám hodně líbí.  Nejvíce se teď soustředíme na poslušnost ( puberta s Dastym mlátí hlava nehlava ) a hlavně na odvolávání od ostatních psů se kterými je v plném zápalu hry, což je někdy nadlidský výkon.

13.12.2008

Canisterapeutický seminář Psí školy Arca ve Frenštátě p.R

Stali jsme se členy Psí školy Arca

Zakladatelky nové Psí školy Arca ve Frenštátě p.R ( bývalé instruktorky KK Siberie ) pořádaly ve Frenštátě p.R v DDM Astra canisterapeutický seminář, kterého  jsme se s Dastym zúčastnili, takže jsme teď proškolení canisterapeuti. Seminář se moc vydařil, oskvělá nálada, skvělí lidi, skvěle připravená akce, moc se nám tam líbilo, díky holky. Na příští rok má už škola připraveny další canisterapeutické akce, kterých se s Dastym rádi zúčastníme. Zároveň jsme se stali jejími členy. 

FOTO


7.12.2008

Poslední lekce pasení oveček v Libhošti v  roce 2008

Dasty se v pasení stále zdokonaluje, musí se však při pasení hodně krotit jeho chuť, temperament a zdokonalovat poslušnost. Další lekce budou po novém roce, už aby to bylo.

30.11.2008

Další lekce pasení oveček v Libhošti.

V Libhošti jsme za účasti Gavendových absolvovali další lekci pasení oveček, které se Dastymu líbí ze všeho nejvíce. Je vidět, že je to něco, co ho vyloženě baví. Od poslední lekce šel vidět velký pokrok, Dasty začíná reagovat na ovčácké povely, dokonce se dá už od oveček odvolat, což považuji za největší úspěch, vzhledem k jeho neutuchající chutí pást. Učíme se vlastně společně, protože je to úplně něco nového. Pomalu začínáme z nácvikem outranu  už se nám dokonce podařilo vodění oveček po poli. Gavendovým se Dasty moc líbí, podle nich má Dasty obrovský  talent a vlohy k pasení.  na lekci se ukázal taky mistr Slovenka v pasení, který nám všem předal spoustu svých zkušeností s pasením. Už se s Dastym těšíme na příští lekci. 

FOTO

8.11.2008

Výšlap na Javorník s KK Siberie.

V sobotu pořádal náš cvičák výšlap na Javorník, a jelikož měla jít i Angie s Janou, tak jsme se s Dastym rozhodli vyrazit taky. Celou cestu šli ti dva bok po boku jako správný zamilovaný pár, kam šel jeden, šel i druhý. Výletu se účastnili 4 páničci a 5 psů.  Výlet se vydařil, protože Dasty i Angie byli moc spokojeni.

FOTO

29.10.2008

 

DASTY MÁ 1. NAROZENINY

Přejeme Ti Dasty všechno nejlepší k prvním narozenám, hlavně hodně zdraví, a aby se ti ve všem dařilo alespoň stejně jako do teď.

Jsi to nejlepší a nejúžasnější  psisko na světě,  jsme strašně rádi, že Tě máme, Ty můj splněný sne.

 

26.10.208  

Návštěva cvičáku KK Siberie, Dasty umí slalom a to i rychle.

Po dlouhé době jsme na cvičáku zkoušeli pomaličku slalom na 4 tyčky, ale Dasty ho prolétl tak rychle, že jsem zkusila všech 12, které zvládl skvěle a rychle i s bordeřím zametáním ocasem. Je to prostě veliká šikula a ví jak udělat paničce radost. . 

Kris nás pozvala na výstavu, kterou pořádala její mamka ve Vlčovicích ale hlavně, že by chtěli vidět Dastyho.  Výstava se nám líbila, hlavně holkám, a Dastymu se hlavně líbila Terry se kterou se pěkně vyřádil.   Kris nám taky nabídla, že bysme se mohli někdy podívat na cvičák do Frýdlantu, kde trenuje  agi a poznat nové prostředí.20.10.2008

Dasty už se zdokonaluje v tanci umí obcouvání pána, twist ( couvání , otočka a zacouvání pánovi mezi nohy ), nejlíp mu jde mrtvý ( lehne si na bok a nehýbe se ) a ukloň. Ostatní cviky dále zdokonalujeme.

19.10.2008

Druhá návštěva pasení ovcí u Gavendových v Libhošti .

Na druhé lekci se sešlo už více psů, Dastymu to opravdu šlo, ovce ho přímo fascinují a je vidět, že ho baví ještě více než agi a to už je co říct. Poprvé v životě jsme viděli pracovní  bordery přímo z Anglie, kde se staraly o velké stádo ovcí. Vypadaly sice hrozně, ale pásly úplně úžasně, radost pohledět. Do nich máme ještě trochu daleko. Podle Gavendových patří Dasty do skupiny psů s razantnějším stylem pasení, vhodný k pasení krav, ale chválí ho, že mu to jde dobře.

12.10.2008

První seznámení s pasením ovcí u Gavendových v Libhošti.

Poprvé jsme s Dastym navštívili manželé Gavendovy v Libhošti a jejich farmu s tím, že bychom rádi zjístili, jestli má Dasty vlohy pro pasení. Jaké bylo naše překvapení, když jsme zjistili, že jeho vlohy jsou hodně silné, dokonce by hned na poprvé zvládl i zkoušky vloh. Co nás taky překvapilo bylo to, že nás náš puberťák doma někdy neposlechne, ale u ovcí poslouchá na první povel. Gavendovi Dastyho chválili, že by z něho mohl být skvělý ovčácký pes a domluvili jsme se hned na další lekci.

7.10.2008

Už tři měsíce chodíme na canisterapii do domova důchodců ve Frenštátě pod Radhoštěm.


Po třech měsících canisky je hezké sledovat, jak se to torpédo od ovcí a z agi před bránou domova zklidní a je s něho skvělý mazlící pes, který trpělivě vydrží v klidu a nechá se hladit s předvedením toho co umí ( tanec ) . Po hodině ale vystřelí z domova jak raketa a musí vybít za tu hodinu nashromážděnou energii.

6.10.2008

Tří měsíční výcvik agility v zubří pod dohledem Lenky ( jsme čím dál tím lepší ).

Další lekce agi v zubří, Dasty se lepší a viditelně mu tréninky s Lenkou hodně prospívají. Díky Leni za tvoji trpělivost.

29.9.2008

Ukázka poslušnosti , agility a tance se psem v domově důchodců ve Frenštátě p.R

Totální propadák hlavně z důvodů nepřipravenosti celé akce a psů. Navíc se na akci nacházela hárající fenka a jeho velká láska Angie což bylo na Dastyho už trochu moc. Po tomto propadáku jsme začali a nejen my, tvrdě pracovat na poslušnosti. Ale důchodcům se to dokonce hodně líbili, takže asi vše v pořádku. Abychom jím to trochu vynahradili, v úterý na canisce jsme jim s Dastym předvedl vydařený tanec se psem, takže jsme trochu spravili reputaci  cvičáku.

28.9.2008

Stali jsme se členy KK Siberie

27.9.2008

Ukončení kurzu a závěrečné zkoušky v KK Siberie.

V sobotu se konaly závěrečné zkoušky našeho klubu , účastnili se jí jak členové, tak i kursisté, všichni dohromady jsme soutěžili v ovladatelnosti psa a v agility. Vzhledem k tomu, že panička měla zrovna chřipku, tak jsme ani neočekávali žádný úspěch. Jaké bylo překvapení, když při vyhodnocování jsme skončili v ovladatelnosti i v agility na druhém místě, takže máme dvě druhá místa, což byl hodně dobrý výsledek. 

20.9.2008

Výstava voříšků a psů bez PP Ostrava Mariánské Hory.


Další výstava na kterou už příští rok nepojedeme. Už na začátku výstavy , kdy rozhodčí, protože pršelo, řekla účastníkům, že rozhodování bude hodně rychlé a vzhledem k tomu, že se jedná o vořiškiádu, budou  vyhrávat hlavně voříšci se nám zdálo, že vše nebude asi jako obvykle. Dasty byl v první skupině, kterou si rozhodčí ani neprohlídla a po prvním kolečku, kdy se na žádného psa vlastně ani nepodívala, rozhodla o vítězi. Úspěšní jsme však byli a to 4. ze čtyř účastníků, takže pohoda.  Vyhráli jsme časopis, uzenou kost a 2 konzervy , které ale byly už dva roky po záruční době. takže Mariánské Hory už nikdy.


14.9.2008

Sraz BOC a AUO.

Na sraz jsme dorazili v 08.00 hod. unaveni po předešlém dni. na místě jsme se přihlásili do jedné ze soutěží - nejmladší tunelář. jako první akce srazu byla ZOP, do které se přihlásilo hodně psů a podle toho taky vypadal její průběh, který se podle nás dost vlekl. Mezi tím jsme se alespoň potkali s Dastyho bráchou Dennym a jeho páničkou. Při tom jsme zjistili, že se asi jedná o klony, protože vzhled i povaha jsou skoro stejné. Dále jsme tam potkali našeho kamaráda Connyho z Vítkovské výstavy a když se ti dva uviděli, hned se poznali a začali si spolu  hrát.
Taky jsme potkali Janu s Kaiem ze cvičáku a nevlastní sestru Lusy s Alčou. Protože ten ten byla hodně velká zima a my jsme byli s oběma holkama, které se třásly zimou,  a byli jsme unavení s předešlého dne, rozhodli jsme se po  dvanácté hodině,kdy ještě probíhala ZOP, že to vzdáváme a jedeme domů.  Tím pro nás celý sraz skončil, ale alespoň jsme se potkali s těmi, se kterými jsme se chtěli vidět.  Sraz tedy nemůžeme objektivně ohodnotit, ale kdyby bylo lepší počasí, určitě by jsme to nevzdali a vydrželi do konce.

13.9.2008

Výstava voříšků a psů bez PP ve Frýdlantě nad Ostravicí - BESKYDSKÝ VOŘÍŠEK

Ráno jsme vyrazili s Dastym a holkama na výstavu do Frýdlantu n.O s tím, že si užijeme pěkný den . Protože je Dastymu 10 měsíců, byli jme zařazeni do kategorie štěňat.  Na místě jsme se potom ještě  přihlásili do doprovodných soutěží "mladý vystavovatel" ve které nás zastoupila naše dcera Nela,  "nejrychlejší přivolání" a "největší podoba psa a pána". Byla možnost ještě přihlásit se do soutěže pejsek šikula, kde jsme se nejdříve přihlásili, ale v průběhu výstavy jsme se rozhodli zrušit, protože se paničce Dasty zdál unavený.  
Jako první proběhlo posuzování štěňat, kde se Dasty dostal do užšího finále mezi 7 vybraných. Potom se dostal do finále, kde byli vybráni 4 pejsci a abychom to zkrátili, nakonec jsme si stoupli na stupeň vítězů - 1. místo, takže máme nejkrásnější Beskydské štěně. V té kategorii jsme získali ještě ocenění jako nejlépe předvedený a nejlépe upravený pes.  V doprovodných soutěžích jsme vybojovali 2. místo v nejrychlejším přivolání, kde byla obrovská konkurence snad 50 psů a 1. místo v soutěži největší podoba psa a pána, kde se hodnotil ani ne tak vzhled jako vztah, kde nás ohodnotili jako dvojici, která k sobě pasuje a je stvořena jeden pro druhého.
v soutěži mladý vystavovatel se Nelinka probojovala do užšího finále, odkud dále nepostoupila.
Po vyhlášení prvního místa v kategorii štěňat a následné gratulaci od rozhodčí Dastymu jedna z nich dokonce řekla proč nemá papíry, že je hezčí než některé papírové, což nás celkem potěšilo, ale nejvíce si vážím vítězství v soutěži pána a psa.
Akce se pořadatelům velmi vydařili, vše na sebe pěkně navazovalo bez nějakých prodlev, výstava byla doplněna o ukázky agility a freesbee, takže závěrečné ohodnocení výstavy 1* a to ne jenom proto, že jsme se pěkně umístili.


FOTO ZDE:

10.8.2008

Dnes jsme byli na cvičáku, kde jsme si zkoušeli sestavu a domlouvali vše na podvečer, kdy jsme s Dastym jeli na dětský tábor pro postižené děti na Bílou předvádět poslušnost, agility a  tanec. Bylo nás celkem 12 psů. V autě s Dastym jela i jeho veliká současná láska Angie ( zlatá Retrívřice ). Předváděčka se myslím povedla, děti byly nadšené, dokonce se líbil i náš tanec a nakonec jsme si vyzkoušeli canisterapii a protože to Dastymu docela šlo, choval se klidně a vyrovnaně, jdeme v úterý posílit tým canisáků z našeho cvičáku do domova důchodců. Pokud nám to půjde, tak by jsme se s Dastym canisterapii docela rádi věnovali, má pro to skvělé předpoklady a hlavně povahu - je to děsný mazel. Pak jdeme ještě trénovat Agi do Zubří. Celkem nabitý den. Jo taky se Dasty naučil štěkat na povel.

 


FOTO ZDE:
FOTO ZUBŘÍ ZDE:

5-6.8.2008

Dvoudenní výlet do Dinoparku ve Vyškově a ZOO v brně, kde se statečný Dasty skoro utkal s ledním medvědem, ale kolem tygrů a lvů šel velkým obloukem s ocasem mezi nohama.  Vzali jsme Dastyho sebou na výlet, za což nám byl moc vděčný, v noci se k nám tulil ve stanu zavrtaný v laryse. V ZOO se mu hodně líbilo, kde si nejvíce rozuměl s bílými arktickými vlky. Jít se psem do ZOO je celkem dobrý nápad, protože všechny zvířata ho vycítí a jdou se podívat co je to zač a tak jsou dobře vidět, i když jsou jinak zalezlé. v Dinoparku se rozčílil, když na něho zařval tyranosaurus rex, Dasty se zježil jak dikobraz a začal vrčet a štěkat. jinak skvělý výlet.


FOTO ZDE:

23.7.2008

V neděli jsme zase jsme byli na cvičáku, kde se Dastymu podařilo skočit první krátkou sestavu která byla ze dvou skoček, pevného  tunelu, látkového tunelu a slalomu. V úterý jsme jeli zase s Verčou do Zubří na další výcvik agi, učíme se skákat krátké skoky a otočky hned za překážkou. Tentokrát to bylo o poznání lepší, protože jsme před tím vzali Dastyho na procházku, takže byl o dost klidnější a více se soustředil, což poznala i Lenka. Zatím jsme domluvení na tom, že by jsme se mohli scházet tak 2 x týdne. Dneska se Dasty konečně naučil couvat, spíš konečně pochopil co po něm vlastně chci.


15.7.2008

Zatím jsme absolvovali 4 x kurz na KK Siberie Frenštát p.R , kde hlavně pracujeme na poslušnosti a Agility. Protože Agility Dastymu celkem jde a poslušnost se taky hodně zlepšila, tak na agi chodíme už dvakrát týdně. Cvičí nás Verča se svým Silki Terierem - Retthem, který je s Dastym velký kamarád. Podle možností taky budeme jezdit do Zubří zdokonalovat se k trenérce co dělá agi závodně, kterou nám doporučila Verča . Minulý týden jsme tam byli poprvé, zase jsme se dověděli hodně užitečných informací k výcviku  a na další setkání se už moc těšíme.

 

 


15.6.2008

Poprvé na cvičáku.

  Dneska jsme se s Dastym poprvé zúčastnili první lekce na cvičáku ve Frenštátě pod Radhoštěm - Siberie .  Učíme se základní poslušnost a zkoušíme taky Agility.  Dastymu se tam moc líbilo, ale nejvíce ho bavilo právě Agility na které se vždycky už strašně těší a nemůže se na cvičáku dočkat až na něho přijde řada.  Dověděli jsme se spoustu nových informací k výcviku, který Dastymu celkem šel, ale pánička měla nedostatky hlavně v pochvalách a motivaci, na čemž musí teď zapracovat.  Byli jsme taky pochválena za Agility, kdy jsme byli na výcviku vlastně poprvé a jak nám to šlo. Taky jsme se dověděli,  že se pánička musí naučit Dastyho navádět na překážky, takže celkové shrnutí zni:  Dasty byl perfektní ale pánička s výhradami.  Uvidíme jak jím to oběma půjde na další lekci za týden.

14.6.2008

Výstava Voříšků a psů bez PP ve Vítkově.

  Zúčastnili jsme se výstavy voříšků a psů bez PP ve Vítkově.  Hned na začátek musím říct, že výstava se organizátorům velmi povedla, měla hladký průběh, dobré zázemí a pěkné prostředí. Výstavy se zúčastnilo celkem 43 psů a ve skupině s Dastym bylo 6 psů. Dastymu  se vydařila, snad poprvé, chůze v kruhu, před porotou provedl přímo výstavní postoj a hned na to se začal mazlit s porotci. K našemu překvapení při vyhlašování výsledků a vítězů se Dasty umístil na skvělém 3. místě což byl náš úplně první úspěch na výstavě a první medaile. v rámci výstavy proběhly taky tři doprovodné soutěže a to nebeský skok - skok do výšky přes překážku, rychlostní běh za páničkem a snězení vhozeného párku na čas. Samozřejmě, že se Dasty zúčastnil všech těchto soutěží. Ve skoku nás taky překvapil, protože skok přes překážku jsme zkoušel vůbec poprvé a Dasty vyskočil 70 cm, v běhu si myslím jsme dopadli taky dost dobře ale v pojídání párku to bylo horší, Dasty nejdříve nevěděl jestli může nebo ne, ale po nějaké době, už mimo soutěž, ten párek konečně dojedl jako slušně vychovaný pes.  Seznámil se tam taky s novými kamarády a to křížencem  Egonem a borderkou Connym, se kterými se docela pěkně vyřádil a doma s ním už nebyla žádná řeč.

 

Fotogalerie  ZDE 

24.5.2008

Výstava voříšků a psů bez PP v Přerově.

  Zúčastnili jsme se výstavy v Přerově. Veterinář v porotě označil Dastyho jako nadějného šestiměsíčního psa s dobrou motorikou pohybu. Mimo samotnou výstavu proběhlo v rámci této akce taky několik dalších zajímavých soutěží, kde si za svou odvahu odnesla taky několik cen naše dcerka Sárinka, která se zúčastnila disciplíny dítě a pes. Taky jsme s Dastym soutěžili v aportu párku, který se podařilo s velkého množství soutěžících donést k páničkovi jen třem psům, Dastymu sice ne, ale  měl taky dobře našlápnuto, kdy asi metr před cílem zastavil a když zjistil, že má v tlamě  párek, tak ho měl v ten okamžik v sobě. Škoda, kdyby vydržel, určitě by se umístil a mohl vyhrát celý věnec vuřtů, ale to měl asi vědět předem.

  Akce se podle našeho názoru pořadatelům moc vydařila, měla dobrý průběh a celé zázemí. Příští rok se určitě zúčastníme zase.

 

11.5.2008

Návštěva cvičáku ve Frýdlantě nad Ostravicí.
 
  Byli jsme se s Dastym podívat na cvičáku ve Frýdlantě nad Ostravici za Kris a Terry  omrknou si trochu jak se trénuje agility. Dasťa si zase zkusil zas pár překážek a tunelů, ale stejně ho nejvíc bavily hračky od Terry a vymýšlení způsobu jak ji je ukrást. Kris nám dala taky pár dobrých rad k výcviku Dastyho, které se zatím osvědčily a taky se Dasty naučil chodit do potoka.


3.5.2008

Výstava voříšků a psů bez PP ve Svinově
 
  Dasty se poprvé jako soutěžící zúčastnil výstavy voříšků a psů bez PP, která proběhla na cvičáku v Ostravě - Svinově.  Nejvíce se na výstavě Dastymu vydařila volná disciplína, kdy podle očekávání Dasty hned po odpojení vodítka utíkal vesele s vrtícím ocáskem za svou páničkou a holkama. Toto pak ještě několikrát zopakoval a myslím, že svým vystoupením pobavil všechny diváky. Zkrátka rozený komik. Podle našeho názoru, tak i když to byla vlastně naše první akce, tak se pořadatelům moc nevydařila.
 

29.3.2008

Mezinárodní závody Agility v Ostravě
 
  V sobotu ráno jsme se s Dastym rozhodli podívat se na mezinárodní závody v Agility, které se konaly na Černé louce v Ostravě. Mimo pěkné závody jsme se tam  potkali se svými známými ze srazu Borderek ve Frýdlantě a to hlavně se ségrou Abby a dalšími. Po závodech jsme se šli s Dastym podívat do městečka Mini Uni. Počasí nám ten den vyšlo, domů jsme dojeli dobře, takže se výlet vydařil.
FOTO ZDE:

22.3.2008
Sraz borderek na cvičáku ve Frýdlantě nad Ostravicí
  První akcí, které se Dasty účastnil byl sraz Border kolii ve Frýdlantu nad Ostravicí, kde se setkal s velkou částí své rodiny a myslím, že se mu tam moc líbilo. Konečně jsme viděli více Borderek pohromadě, skoro polovina byla Dasťova rodina z Kozí farmy. Měl tam bráchu Falca, ségru Abby,  staršího bráchu Dennyho ( mimochodem moc krásný pes, doufáme, že mu Dasty bude alespoň trochu podobný ) a další příbuzenstvo. Poznali jsme taky pár nových lidí. Akce se myslím moc vydařila a už se těšíme na další, která by se měla konat někdy o letních prázdninách.


 
TOPlist