Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Zakrslý Teddy

 
 
Teddy - malý plyšový „medvídek“ (anglicky medvídek = teddy), opravdu výstižný název malého, klidného, mazlivého a velice čistotného králíčka s okouzlující jemnou a příjemnou srstí. Zakrslí Teddy se chovají ve dvou odlišných varietách - Teddy krátkouchý (s oušky klasicky postavenými) a Teddy beránek (s oušky sklopenými).

 Zakrslí králíčci Teddy byli vyšlechtěni v západní Evropě. Cílený chov tohoto dosud neuznaného plemene má kořeny v Německu a Holandsku, kde je i nyní velice kvalitní chovná základna.

Do České republiky byli první Teddy dovezeni začátkem roku 2006 a díky své skvělé povaze a atraktivnímu vzhledu si hned získali své příznivce a obdivovatele. Chov zakrslých Teddy se slibně rozvíjí i v ČR a pořídit si malého Teddy králíčka již není nic nemožného.

Od ostatních zakrslých plemen králíčků se Teddy liší tím, že má srst krásně dlouhou po celém těle - i na hlavě a uších. Když se narodí, první srst mu začne růst na zádech, od lopatek směrem k zadečku a tvoří tzv. klín, což je typickým znakem plemene. Ne všichni chlupatí králíčci však jsou Teddy - někteří jsou pouze nositeli teddy genu (pro chov jistě cenní, fenotypově však nemají typické osrstění Teddyho). Rovněž se můžeme setkat s tzv. lvíčky (ti nemají dlouze osrstěnou obličejovou část hlavy, výrazná srst tak tvoří až límec připomínající „lví hřívu“).

I když Zakrslý Teddy není oficielně uznaným plemenem králíka (a nemůže se zúčastňovat výstav), jsou králíčkům vystavovány RODOKMENY. Rodokmen je pouze informativní a zjistíte z něj nejen základní údaje o Vašem králíčkovi, ale také vše podstatné o jeho rodičích a dalších předcích! Mimo jiné i to, zda Váš Teddy je potomkem již pravých zakrslých Teddy, lvíčků, či králíčků s teddy genem. Dále z rodokmenu vyčtete i zbarvení předků, váhy, délku uší, data narození...
 
Naše králíčky nechováme pro chov, ale vyloženě jako mazlíčky.
 
Snížkovi se  třikrát podařilo utéct a byly z toho tři vrhy. První - narodilo se jedno miminko které po porodu zemřelo,druhý- narodily se čtyři mimča, protože se nám podařilo najít dva skvělé domovy,zbylí dva zůstávají u nás.Třetí- narodilo se pět miminek a protože je hodně těžké je někomu svěřit , zůstanou u nás. 
 

Jméno:  Blue Berry - Beruška ( nar. 21.2.2009 )- holka
Chovná stanice:  paní Ludmila Ščišláková
Barva: Aprikot s bílou a modrými znaky
Výpis předků:  ANO ( PP )
Matka:  Sasanka - Nicole Fischbach, Německo ( barva - durýnská s holandskou kresbou )
Otec: Jonáš z Drinopolu ( barva - krémovo -  modro - bílý )Jméno: Snow White - Snížek ( nar. 7.5.2009 )- kluk
Chovná stanice:  paní Jana Sedláčková
Barva: Aprikot s bílou ( modrý ocásek )
Výpis předků:  ANO ( PP )
Matka:  Emilka z Hané ( barva - Apricot s bílou a modrými znaky )
Otec: Max z Andromedy ( barva - Apricot s bílou holandskou kresbou )
 
 

 
 

Jméno: Abigail ( nar. 5.10.2010 )- holka
Chovná stanice:  Máďovi
Barva: Japanovitá
Výpis předků:  ANO ( PP )
Matka: Blue-Berry  Beruška ( barva - aprikot s bílou a modrými znaky )
Otec: Snow-white  Snížek ( barva - aprikot s bílou )

 
 
 

Jméno: Andie ( nar. 5.10.2010 ) - kluk
Chovná stanice:  Máďovi
Barva: Japanovitá
Výpis předků:  ANO ( PP )
Matka: Blue-Berry  Beruška ( barva - aprikot s bílou a modrými znaky )
Otec: Snow-white  Snížek ( barva - aprikot s bílou )

 
TOPlist